Atrakcje dla najmłodszych i ich rodziców

27.05.2016
Zapraszamy wszystkich – i dużych, i małych!

Organizatorzy niedzielnego festynu „Gdańsk Dzieciom” zadbali by wszystkie dzieci, niezależnie od wieku, dobrze bawiły się podczas swojego święta. Dla młodszych dzieci przygotowano dmuchańce, a dla tych najmłodszych i ich mam przygotowano specjalną Strefę Matki i Dziecka.

Młodzi odkrywcy na pewno ucieszą się na widok dmuchańców, o to by było w czym wybierać zadba m.in. ZKM Gdańsk i Gdański Klub Sportowy Gedania 1922. Będą dmuchane zamki, zjeżdżalnie, statek piracki, basen w kształcie żółwia, akwarium, a nawet tunel-gąsienica! Dzięki BTA Kompas można będzie spróbować swoich sił w wyścigu na dmuchanych tubach oraz w grze w bilarda piłkarskiego, jest to połączenie piłki nożnej i bilarda.

W FUN ARENIE powstanie specjalna Strefa Matki i Dziecka, w której każda mama będzie mogła przyjść z najmłodszymi pociechami, nakarmić, przewinąć malucha, skorzystać ze strefy relaksu. W pobliżu znajdować się będzie Strefa Zdrowia organizowana przez Urząd Miasta Gdańsk, każdy bez wyjątku będzie mógł zasięgnąć porady u specjalistów. Będzie można tam również spotkać przedstawicielki fundacji MyToMamy, która na terenie Gdańska i okolic prowadzi zajęcia aktywizujące dla świeżo upieczonych mam – m.in. aerobik z dzieckiem, fitness z wózkiem i klub rodzica. W strefie MP2K (Moje Pierwsze 2 Kółka) udostępniane będą rowerki biegowe – każdy malec będzie mógł pobawić się na biegusach, a rodzice będą mogli dowiedzieć się czy to już czas na zakup takiego rowerka. Moje Pierwsze 2 Kółka to kampania edukacyjna, której celem jest wprowadzenie najmłodszych w rowerowy świat poprzez jazdę na biegusach, organizatorem akcji jest Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA), partnerem Saur Neptun Gdańsk.

29 maja na festyn rodzinny przy Stadionie Energa Gdańsk zapraszamy wszystkich – i dużych, i małych!

Organizatorami wydarzenia jest Miasto Gdańsk, Stadion Energa Gdańsk oraz ZKM Gdańsk, a głównymi partnerami Grupa GPEC oraz InvestGda.