Charytatywnie wokół PGE ARENY

22.06.2015
Jak wesprzeć szlachetny cel i jednocześnie aktywnie zacząć wakacje? Można to zrobić na PGE ARENIE, uczestnicząc w biegu charytatywnym „Piątka dla Hani”, w ostatnią niedzielę czerwca.  

PGE ARENA już po raz kolejny angażuje się w działania organizacji, które wspierają ludzi w potrzebie. Bieg „Piątka dla Hani” współorganizuje z Fundacją „Obudź Nadzieję”, której podopieczną jest siedmioletnia Hania, chora na złośliwy nowotwór mózgu. Żeby pomóc, wystarczy przebiec pięć kilometrów wokół PGE ARENY. Wpisowe za udział w biegu to 25 złotych.

 - Bieg charytatywny to chyba najlepsza forma promocji aktywności i zdrowia oraz postawy otwartości na potrzeby innych. A stadion jest naturalnym miejscem dla takich działań – mówi Tomasz Kowalski, prezes spółki Arena Gdańsk Operator. – Od początku naszej działalności bliskie są nam cele społeczne. Chętnie wspieramy też inicjatywy mieszkańców związane z masowym sportem. Na PGE ARENIE łączy się on z najlepszymi emocjami, a ludzie, którzy są aktywni fizycznie, często chętniej włączają się w pozytywne działania dla innych.   plakat bieg charytatywny v8 small

PGE ARENA rokrocznie angażuje się między innymi w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz takie działania, jak zbieranie nakrętek na rzecz hospicjum czy akcja „Zeszyt dla ucznia”. Organizuje też mecze charytatywne czy bale dla kibicujących dzieci z niepełnosprawnościami.

A już w niedzielę, 28 czerwca, zaprasza do udziału w biegu „Piątka dla Hani”. Trasa to dwie pętle wokół stadionu, czyli łącznie 5 kilometrów. Zawodnicy wystartują o godzinie 10.00. Dodatkowo dla dzieci zaplanowano bieg na trasie 200 metrów. Rozgrzewkę dla wszystkich poprowadzi Aleksandra Kobielak, mistrzyni świata fitness. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Zapisy trwają na stronie http://www.izawody.pl/tournament/view/informations/1424. Ale pomóc Hani mogą również ci, którzy z jakichś powodów nie wezmą udziału w biegu. Wystarczy wesprzeć akcję na stronie http://www.piatkadlahani.pl/wirtualny.html. Każdy, kto zdecyduje się na tę formę pomocy, będzie poproszony o dołączenie do wirtualnej listy startowej i opłatę wpisowego.