Charytatywny bieg zgromadził ponad 500 osób

29.06.2015
Charytatywny bieg "Piątka dla Hani" wokół PGE ARENY zgromadził ponad 500 osób

Ponad 500 osób wzięło udział w niedzielnym biegu pod hasłem ,,Piątka dla Hani’’.  Dzięki akcji, zorganizowanej przez fundację Obudź Nadzieję i zarządcę PGE Areny, zgromadzono środki, które zostaną przeznaczone na leczenie i rekonwalescencję siedmioletniej Hani, cierpiącej na złośliwy nowotwór mózgu.

Trasa, którą musieli przebyć biegacze prowadziła wokół PGE Areny. Dorośli uczestnicy musieli okrążyć stadion dwukrotnie, pokonując łączny dystans 5 kilometrów. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, dla których wytyczono specjalną, 200-metrową trasę. Dzięki profesjonalnej rozgrzewce, którą poprowadziła Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak, obyło się bez kontuzji.

Promocja wśród lokalnej społeczności aktywności fizycznej jako sposobu spędzania wolnego czasu, to jeden z celów, który stawiamy sobie w naszej codziennej działalności – mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. komunikacji i CSR spółki Arena Operator. – Chcemy, by PGE Arena kojarzyła się gdańszczanom nie tylko z wydarzeniami sportowymi na wielką skalę, ale także z miejscem, w którym spotykają się pasjonaci miejskich sportów – biegania, streetballu czy jazdy na rolkach. Cieszę się, że przy okazji mogliśmy wesprzeć podopieczną Fundacji.

Arena Gdańsk Operator od początku swojej działalności angażuje się nie tylko w promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, ale także w działalność charytatywną, organizując m.in. mecze, zbiórki i bale, których celem jest pomoc potrzebującym. Firma współpracuje również z innymi lokalnymi organizacjami społecznymi, takimi jak Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku czy Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Dzięki frekwencji i zaangażowaniu biegaczy, udało się zebrać imponującą kwotę 18592,48 złotych. Wsparcia finansowego Hani udzieliły również 144 osoby, które z różnych względów nie mogły wziąć udziału w biegu, ale zdecydowały się wnieść opłatę startową w jego ,,wirtualnej’’ edycji oraz wszyscy, którzy przy okazji wsparli akcję przelewając środki bezpośrednio na konto fundacji Obudź Nadzieję lub biorąc udział w zbiórce środków w biurze zawodów.

Najkrótszy czas osiągnął Pan Dawid Kurszewski z Kleszczewa Kościerskiego biegnąc 5 kilometrów w czasie 00:16:45. Gratulujemy.