Dzieci z Fundacji Marcina Gortata na PGE ARENIE

06.02.2015
Na stadionie wszystko się podoba :)

„Tu wszystko mi się podoba” powiedział 13-letni Paweł z Doniecka w trakcie wizyty na stadionie PGE ARENA. Na zaproszenie fundacji Marcina Gortata, czternaścioro dzieci polskiego pochodzenia ewakuowanych z Ukrainy, odpoczywa i bawi się w Trójmieście. W piątek zwiedzały PGE ARENĘ, która jest ostatnim punktem ich pobytu w Trójmieście. 

Dzieci zaczęły zwiedzanie stadionu od miejsc, do których dostęp mają tylko piłkarze. Wszyscy chłopcy chcieli oczywiście usiąść na miejscu w szatni, które było przeznaczone dla Leo Messiego w trakcie super meczu Lechii Gdańsk z FC Barceloną w lipcu 2013 roku. Zrobiły sobie wspólne zdjęcie na tle maskotek Euro2012, Slavek i Slavko stanęli w tle. Młodzież interesowało mnóstwo informacji. Nie zdawali sobie sprawy, że na stadionie znajdują się aż 482 kamery pracujące w zintegrowanym systemie dla zapewnienia widzom bezpieczeństwa. Ciekawość wzbudziła również ekumeniczna kaplica i jej piłkarskie zdobienia. Usiedli też w ławkach zawodników i trenerów tuż przy murawie, żeby lepiej wyobrazić sobie atmosferę meczów od strony ich bohaterów. Zwiedzili lożę VIP i poczuli wygodę z jaką można oglądać wydarzenia sportowe. 

„Cieszymy się, że możemy pomóc dzieciom wspólnie z Fundacją Marcina Gortata” -– mówi Tomasz Kowalski, Prezes Arena Gdańsk Operator, spółki zarządzającej stadionem PGE ARENA Gdańsk.