"Jem owoce i warzywa, bo to dobrze na mnie wpływa"

30.04.2015
Stadion, sport i zdrowie to naturalne partnerstwo. 

30 kwietnia na PGE ARENIE odbyła się gala poświęcona promocji zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży.

Jak przyjmują się warzywa i owoce w szkołach? Jak zachęcać dzieci do aktywności fizycznej? Jak walczyć z zagrożeniem dopalaczami? Między innymi o tym rozmawiano podczas czwartkowego spotkania, dedykowanego przede wszystkim pomorskim nauczycielom i dyrektorom szkół. Organizatorem wydarzenia była firma Salvit-Prima, specjalizująca się w przetwórstwie warzyw i owoców. Partnerami spotkania były Agencja Rynku Rolnego, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorskie Kuratorium Oświaty oraz PGE ARENA Gdańsk.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs rysunkowy dla dzieci przeprowadzony pod hasłem „Jem owoce i warzywa, bo to dobrze na mnie wpływa”. To już kolejna edycja tego przedsięwzięcia, zrealizowanego ponownie we współpracy z PGE ARENĄ.

Przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego w Gdyni podsumowali przebieg akcji „Owoce i warzywa w szkole”. Uczestnicy mogli również wysłuchać wykładu pracowników gdańskiego Sanepidu na temat dopalaczy i zagrożenia, jakie stanowią one dla młodzieży szkolnej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe atrakcje jak dmuchańce na których szaleli najmłodsi uczestnicy Gali.

– Angażujemy się w życie lokalnej społeczności, a zwłaszcza w te działania, które służą promocji zdrowia i aktywności fizycznej. Stadion budzi dobre skojarzenia z rekreacją, sportem i pozytywnymi przeżyciami, stąd wiele instytucji i firm, których działalność związana jest z promocją zdrowia, chętnie właśnie na stadionie organizuje ważne dla siebie spotkania czy konferencje. Stadion, sport i zdrowie to naturalne partnerstwo – mówi Wojciech Dąbrowski z PGE ARENY, gdzie spotkania o podobnej problematyce odbywają się regularnie. Warto dodać, że PGE ARENA Gdańsk jest pierwszym w Polsce „zdrowym stadionem”, w swojej kategorii, legitymując się międzynarodowym certyfikatem Healthy Stadia.