Marcin Lijewski poprowadził lekcję WF na Stadionie w Gdańsku Letnicy

19.10.2015

W poniedziałek, 19 października 2015 r., na Stadionie w Gdańsku Letnicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu WF z Mistrzem, w których wzięli udział uczniowie dwóch wylosowanych gdańskich szkół podstawowych. Tym razem trening i wykład na temat zdrowego stylu życia poprowadził piłkarz ręczny Marcin Lijewski, a gościem specjalnym spotkania był Minister Sportu i Turystyki Adam Korol. Wszystko po to, by popularyzować aktywność fizyczną wśród dzieci i zachęcać do uczestnictwa w lekcjach WF.

Marcin Lijewski, który poprowadził poniedziałkowe zajęcia, to były reprezentant Polski i kapitan narodowej kadry, wicemistrz świata z 2007 roku i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku. W karierze klubowej sięgnął po najwyższy laur – zwycięstwo w Lidze Mistrzów a także wielokrotnie Mistrzostwo Polski oraz Mistrzostwa i Puchar Niemiec. Obecnie jest zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk oraz jednym z trenerów młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Podczas treningu na Stadionie w Gdańsku Letnicy Marcin Lijewski wcielił się w rolę nauczyciela WF. Zajęcia były podzielone na część teoretyczną, podczas której uczestnicy dowiedzieli się jak ważna jest zrównoważona dieta i regularna aktywność fizyczna, oraz praktyczną, obejmującą ćwiczenia ogólnorozwojowe i mini-rozgrywki. Po zakończeniu ćwiczeń uczniowie mieli okazję zwiedzić stadion oraz zrobić sobie zdjęcia z Marcinem Lijewskim i Ministrem Sportu i Turystyki Adamem Korolem pod pamiątkową flagą upamiętniającą tegoroczny Super Mecz Lechia Gdańsk-Juventus F.C.

WF z Mistrzem to akcja społeczna będąca inicjatywą operatora Stadionu w Gdańsku Letnicy, Miasta Gdańska oraz Fundacji Gdańskiej.

IMAG1400

IMAG1380