Miasto nocą? Na rolkach? Czemu nie! Start spod PGE ARENY

16.04.2015
NIGHTSKATING 16.04.2015

Nawet 2500 osób już w najbliższy czwartek może wziąć udział w nocnym przejeździe ulicami Gdańska – na rolkach. Trasa ma ponad 17 kilometrów, a start i metę wyznaczono obok PGE ARENY Gdańsk, która jest partnerem wydarzenia NightSkating Trójmiasto 2015.

Wydarzenie ma popularyzować rolkarstwo jako sport dla wszystkich. Dlatego już w ten czwartek, 16 kwietnia, każdy entuzjasta jazdy na rolkach może stawić się na starcie obok PGE ARENY Gdańsk.

- Na stadionie i w jego okolicy na co dzień nie brakuje okazji do aktywnego wypoczynku i rozwijania własnych pasji, a jazda na rolkach jest nam szczególnie bliska – mówi Wojciech Dąbrowski ze spółki Arena Gdańsk Operator. – Na PGE ARENIE mamy profesjonalny tor wrotkarski, na którym istnieje możliwość pomiaru czasu przejazdu. Cyklicznie organizujemy warsztaty dla rolkarzy. Zachęcamy do wszelkich aktywności prozdrowotnych, dlatego przejazd rolkarski ulicami Gdańska po prostu nie mógł ominąć PGE ARENY! – dodaje.

Początek czwartkowego „nocnego” spotkania na rolkach zaplanowano na godzinę 19.00, na parkingu P5 obok stadionu, od strony ulicy Marynarki Polskiej. Stamtąd trasa miejskiego rajdu wiedzie Trasą Słowackiego, a potem ulicami: Czarny Dwór, Obrońców Wybrzeża, Chłopską, Kołobrzeską, Jana Bażyńskiego, Wita Stwosza, Wojska Polskiego, Grunwaldzką, Karola Szymanowskiego, Bernarda Chrzanowskiego, Partyzantów, Jaśkową Doliną, Grunwaldzką, Aleją Zwycięstwa, Generała Józefa Hallera, Kliniczną i Marynarki Polskiej.

Około godziny 20.20 przewidziano przystanek na parkingu obok Hali Olivia. Powrót pod PGE ARENĘ spodziewany jest około godziny 22.00. Cała trasa mierzy ponad 17 kilometrów i będzie zabezpieczona przez policję oraz ekipę NightSkating Team. Organizator wydarzenia – ZawszeSpoko, szkółka oraz specjalistyczny sklep rolkarski – spodziewa się, że weźmie w nim udział około 2000 - 2500 osób. Impreza jest otwarta i darmowa. Wystarczy mieć rolki i lubić na nich jeździć.

  PGE Arena TorWrotk013