Mistrzowskie lekcje WF na PGE ARENIE

11.05.2015

11 maja 2015 na stadionie PGE Arena Gdańsk odbyła się pierwszy w tym roku „WF z Mistrzem”. Lekcję poprowadziła mistrzyni świata w kickboxingu i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w boksie - Kinga Siwa. Uczestnikami zajęć byli uczniowie dwóch szkół podstawowych: ZKPiP nr 1 Sobieszewa oraz SP 40 przy ul. Stromej 19. WF z mistrzem to część Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Z dziećmi z gdańskich podstawówek ćwiczył także Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej.

To już kolejny w ramach zajęć „WF z Mistrzem” uczniowie gdańskich szkół, spotkali się ze sportowymi mentorami. 

O 9.20 uczestnicy lekcji spotykali się z Mistrzynią, która opowiedziała o specyfice uprawianego sportu i przebiegu swojej kariery. Następnie ok. godz. 9.30 grupa ruszyła na murawę.  W treningu uczestniczył także Piotr Kowalczuk. Po zakończeniu WF z Mistrzem młodzież zwiedziła bursztynowy stadion z przewodnikiem zaglądając między innymi do łóż oraz szatni piłkarzy.Druga grupa rozpoczęła spotkanie z  o godz. 11.00.

Głównym założeniem WF z mistrzem jest przedstawienie zintegrowanej oferty zajęć, aktywności, wydarzeń oraz działań informacyjnych skierowanych do wszystkich grup społecznych gdańszczan – ze szczególnym naciskiem na dzieci w wieku 6-12 lat. W lekcjach  „WF z Mistrzem” w ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia wzięło udział 6 szkół. Lekcje poprowadzili wówczas: Tomasz Rokicki, reprezentant Polski w rugby - zawodnik Lechii Gdańsk, Krzysztof Krzewicki - Krajowy Oficer Rozwoju w Polskim Związku Rugby oraz bramkarz piłkarskiej drużyny Lechii Gdańsk Mateusz Bąk.

Współorganizatorem  "WF z Mistrzem" jest PGE ARENA Gdańsk. Partnerem w tej odsłonie był Klub Sportowy Sako.