PGE ARENA bliska dzieciom

19.09.2013
PGE ARENA bliska dzieciom

Podopieczni gdańskich fundacji i stowarzyszeń zrzeszających osoby niepełnosprawne bawili się dzisiaj na PGE ARENIE na spotkaniu zorganizowanym pod hasłem "PGE ARENA bliska wszystkim dzieciom".

Po krótkiej części oficjalniej w pełni realizowano hasło przewodnie spotkania. Dzieci bawiły się przez prawie dwie godziny korzystając z atrakcji przygotowanych przez animatorów zabaw, których na stadion zaprosił współorganizator imprezy - Stowarzyszenie Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapiska. Chwilę wcześniej pani Zuzanna Ziajko z Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie CAFE pokazała dzieciom film i prezentację mówiące o tym, jak wszystkich nas łączy miłość do piłki nożnej. 

Gośćmi specjalnymi byli oblegani przez wszystkich piłkarze Lechii Gdańsk, którzy przybyli w mocnym składzie: Paweł Buzała, Sebastian Małkowski, Adam Duda i Kacper Łazaj. Zawodnicy Lechii mieli świetny kontakt z dziećmi, więc te długo nie chciały opuścić ich stanowiska. Dopiero jak na przygotowanej do rzutów karnych bramce stanął Sebastian Małkowski, mali goście pobiegli strzelać gole bramkarzowi Biało-Zielonych. 

Niespodzianką wywołującą kolejny aplauz było pojawienie się na sali Dariusza Michalczewskiego. Okazało się, że na stadion przybyli dziś nie tylko wierni kibice piłki nożnej ale także zagorzali fani boksu. Autograf Tigera chciał mieć każdy! Byli też z nami mistrzowie Carvingu, na żywo wycinający przepiękne rzeźby w arbuzach, prawdziwi czarodzieje od balonowych zwierzaków, czyli członkowie Fundacji "Dr. Clown", przemiła pani policjant i wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Oprócz zabawy przygotowano dla wszystkich miłe niespodzianki, gadżety ufundowane przez Grupę LOTOS S.A. 

PGE ARENA bawiła się dziś razem z dziećmi niepełnosprawnymi między innymi po to, by w ten, najlepszy chyba sposób, uczcić pamięć Dawida Zapisek, który przeszedł do "Sektora Niebo" dokładnie rok temu. Jeden z najbardziej znanych, małych kibiców Lechii Gdańsk został przypomniany dzisiaj w swoim wykładzie, który został odczytany przez dzieci ze stowarzyszenia prowadzonego przez mamę Dawida, panią Sylwię Zapisek.