PGE ARENA w czołówce raportu PZPN

24.07.2015
Bursztynowy stadion po raz kolejny jest powodem do dumy. W corocznym raporcie PZPN został uznany jednym z najbezpieczniejszych i przyjaznych kibicom stadionów. 

Już po raz czwarty Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego. Związek pod lupę wziął mecze rozgrywane na stadionach Ekstraklasy, I Ligi i II Ligi. W przygotowanej klasyfikacji Lechia Gdańsk razem z PGE ARENĄ górują w większości kryteriów. 

Infrastruktura gdańskiego stadionu bardzo dobrze wypadła pod względem przystosowania do odpowiedniej obsługi kibica. Przede wszystkim parkingi dla miłośników sportu, bufety i sanitariaty uplasowały się w pierwszej trójce w Polsce (odpowiednio miejsca 3., 2., 1.). Niezwykle ważne jest również bezpieczeństwo na stadionie podczas rozgrywanych meczów i innych wydarzeń rozrywkowych – odpowiednio przystosowane i oznakowane ciągi komunikacyjne (korytarze, schody, promenady) służą sprawnemu przemieszczaniu się widzów, dlatego cieszymy się, że PGE ARENIE zostało przyznane miejsce 2. w tej kategorii. Co więcej, gdańskie furtki ewakuacyjne, które u nas zawsze są obsługiwane przez stadionowych stewardów, zajęły 1. miejsce! Bursztynowy stadion nigdy nie zapomina o  mediach, więc również na tym polu nasze starania zostały docenione – dziennikarzom najlepiej pracuje się właśnie u nas.

Zrzut ekranu 2015 07 24 o 15.11.40

Stadion to w szczególności mecze i wydarzenia sportowe. PGE ARENA zajęła 2. miejsce pod względem najlepszych warunków do oglądania meczu i przystosowania obiektu dla kibiców niepełnosprawnych.  

Zostaliśmy docenieni nie tylko przez PZPN, ale co ważniejsze, przez widzów.  11 kwietnia 2015 r. na meczu Lechii Gdańsk z Legią Warszawa padł rekord frekwencji – na trybunach zasiadło aż 36 500 tysięcy kibiców! Równocześnie, był to trzeci mecz podczas sezonu 2014/2015 Ekstraklasy pod względem frekwencji. PGE ARENA została też trzecim najchętniej odwiedzanym stadionem w Polsce w trakcie ubiegłego sezonu.

Zrzut ekranu 2015 07 24 o 15.12.39