Pomorskie Warsztaty Ratownicze PCK - bezpieczeństwo przede wszystkim

24.01.2015
Kontrolowane wypadki na PGE ARENA Gdańsk. 

Ponad 160 ratowników i pozorantów z Trójmiasta, Wejherowa i Koszalina weźmie udział w pierwszych warsztatach Grup Ratownictwa Specjalnego PCK, które odbędą się pod patronatem Wojewody Pomorskiego na PGE ARENA Gdańsk w sobotę 24 stycznia 2015.

Grupy Ratownictwa Specjalnego PCK przystąpią w sobotę rano do fikcyjnego zabezpieczenia medycznego imprezy sportowej na stadionie. Pomorskie Warsztaty Ratownicze odbędą się po raz pierwszy. Zorganizowano je z myślą o tym, aby ratownicy z ochotniczych formacji Czerwonego Krzyża mogli poznać specyficzne warunki obiektu, jakim jest międzynarodowej klasy stadion piłkarski, oraz by mieli okazję poćwiczyć szereg zadań techniczno-ratowniczych, charakterystycznych dla tego miejsca. Co więcej, udostępniamy ratownikom możliwość posługiwania się infrastrukturą sterującą stadionem dla koordynacji swoich działań. 

Organizatorzy chcą w ten sposób zainicjować cykl regularnych spotkań, które pozwolą ochotniczym formacjom ratowniczym PCK gromadzić specyficzne doświadczenia i integrować się w ramach Systemu Ratowniczego PCK. Jeśli zamysł się powiedzie, do kolejnych edycji będzie zapraszane coraz szersze grono grup ochotniczych ratowników.