Ruszyła trzecia edycja projektu Ekstra FAN

05.05.2017
Zdrowie, kondycja, dobre samopoczucie

Trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, porady dietetyka i spotkania ze specjalistami. W środę, 26 kwietnia ruszyła kolejna edycja prozdrowotnego projektu dla mężczyzn, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o swoje zdrowie.

Do projektu zgłosiło 100 mężczyzn w wieku od 35 do 60 lat, ze wskaźnikiem wagowo-wzrostowym BMI powyżej 28. Przez najbliższe 3 miesiące panowie będą spotykać się na Stadionie Energa Gdańsk i uczestniczyć w zajęciach sportowych z różnych dyscyplin, w tym piłki nożnej. Równolegle będą brali udział w konsultacjach z lekarzem, dietetykiem oraz psychologiem. Ustalą optymalną dietę i dowiedzą się, co mogą zrobić by poprawić swoją kondycję. Wszystko po to, żeby zrzucić zbędne kilogramy i nabrać zdrowych nawyków.

Zajęcia poprowadzą między innymi trenerzy z Akademii Lechii Gdańsk, która od pierwszej edycji angażuje się w projektwyjaśnia Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy klubu Lechia Gdańsk. – Liczymy, że ćwiczenia pod okiem naszych trenerów będą dla uczestników wyjątkową motywacją do działania.

Do projektu zakwalifikowało się 33 panów, którzy wykazali się gotowością do zmiany trybu życiamówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Stadion Energa Gdańsk. Bardzo cieszy nas fakt, że kolejna edycja Ekstra FAN przyciągnęła tak wielu kandydatów. Już teraz możemy powiedzieć, że nie będzie ona ostatnia. Wkrótce planujemy zorganizować także wersję dla kobiet.

Bezpłatna inicjatywa jest szansą na wyeliminowanie niezdrowych nawyków i zmianę zachowań żywieniowych. Oprócz poprawy kondycji i spadku wagi, pomaga także obniżyć wiek metaboliczny i pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze. Ekstra FAN mobilizuje do zrobienia czegoś dobrego dla siebie i zadbania o swoje zdrowie oraz poprawę samopoczucia. 

Założeniem projektu jest nie tylko obniżenie masy ciała, ale także zachęcenie uczestników do trwałej zmiany zachowań na prozdrowotneprzekonuje Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska i dodajedlatego po zakończeniu 12-tygodniowego programu, panowie wezmą udział w badaniach kontrolnych, które pozwolą porównać efekty.

– Projekt Ekstra FAN wprowadził do mojego życia regularną aktywność fizyczną, co już dało pierwsze efekty w postaci zgubionych kilogramów i centymetrów w pasie. Chciałem zmienić styl życia na bardziej aktywny, a trudno było to zrobić samemu. Wiedziałem, że ćwicząc w grupie pojawi się dodatkowa mobilizacja przekonuje Grzegorz, uczestnik drugiej edycji projektu. Dzięki Ekstra FAN poznałem grupę bardzo ciekawych ludzi, a wykłady prowadzone przez specjalistów z wielu dziedzin zwiększyły moją świadomość dotyczącą stylu życia, sportu oraz odżywianiadodaje.

Organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, Lechia Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia.