Test Coopera znów na PGE ARENIE Gdańsk

18.04.2015
Sprawdź swoją kondycję 18.04.2015 

To jedna z najbardziej popularnych prób wysiłkowych, która pozwala określić własną kondycję fizyczną. Już w najbliższą sobotę, na cotygodniowym treningu BiegamBoLubię przy gdańskim stadionie, każdy będzie mógł przejść Test Coopera.

Próba polega na dwunastominutowym, nieprzerwanym biegu. Pozwala określić maksymalną wydolność tlenową, która stanowi wyznacznik formy fizycznej. Pod uwagę bierze się nie tylko pokonany dystans, ale także wiek i płeć. Test ten opracował prawie pół wieku temu amerykański lekarz, Kenneth H. Cooper, na potrzeby armii USA. Dzisiaj jest on szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej sportowców.

Ważne jest, by do testu dobrze się przygotować, przeprowadzając odpowiednią rozgrzewkę, a potem bezpiecznie go przeprowadzić. Podczas treningu BBL przy PGE ARENIE – w sobotę, 18 kwietnia, o godzinie 9.30 – będą nad tym czuwać trenerzy. W ubiegłym roku wszyscy, którzy przeszli próbę, otrzymali stosowne dyplomy z potwierdzeniem wyników.

Już od marca miłośnicy biegania z Trójmiasta trenują pod okiem profesjonalistów i biegają wokół PGE ARENY Gdańsk. Wszystko w ramach zdobywającej nowe rzesze uczestników ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię. Zajęcia są darmowe i otwarte. Dzięki nim amatorzy biegania aktywnie i przyjemnie spędzają czas. Ci zaś, którzy myślą o bieganiu bardziej wyczynowo, szykując się na przykład do startów w maratonie czy triathlonie, mogą podszkolić technikę. Głównym trenerem gdańskiej grupy jest Jakub Popławski (Trojmiasto Trener), którego wspiera instruktorka fitness, Agnieszka Nawrot. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę. Zbiórka przy parkingu P5 obok PGE ARENY (wjazd od ulicy Marynarki Polskiej). 

 10593147 742132539191758 1135060134492398544 n