VII edycja "Przystanku Euro"

12.06.2013
VII edycja "Przystanku Euro"

PGE ARENA żyła przez ostatnie dwa dni energią i pasją młodych zawodników. Na wyznaczonych trzech boiskach walczyło ze sobą 12 drużyn z województwa pomorskiego biorących udział w ostatnim szczeblu piłkarskiego turnieju „Przystanek Euro”.

To siódma już edycja turnieju piłkarskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, ale pierwsza zorganizowana na PGE ARENIE. Zawody miały więc wyjątkową wartość dla małych piłkarzy. Zagranie na boisku, na którym grali Hiszpanie, Włosi, czy Niemcy było dla wszystkich niesamowitą frajdą. W turnieju udział brali 12-letni chłopcy ale na boiskach oglądaliśmy już prawdziwych, wyszkolonych piłkarzy. Gra, znajomość taktyki, profesjonalna rozgrzewka, wszystko to składało się na prawdziwe sportowe widowisko. Nic dziwnego, bo drużyny, które przyjechały dziś do nas wcześniej musiały wygrać eliminacje w swoich powiatach. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach o wymiarach 28x55 m, bramki 2x5 m. Każdy mecz trwał 2x10 min., a drużyny liczyły po 6 zawodników.

Ostatecznie do finału zakwalifikowały się drużyny z: Gdańska, Gdyni, Sopotu i Słupska. Każdy z zespołu uczestniczący w turnieju otrzymał pamiątkowy upominek. Drużyny z pierwszych czterech miejsc otrzymały puchary i nagrody rzeczowe oraz medale. W tym roku najlepsi okazali się młodzi piłkarze z Gdyni, zaraz na nimi na podium stanęli ubiegłoroczni zwycięzcy – chłopcy z Klubu Lechii Gdańsk. Kolejno III i IV miejsce wywalczyli Sopocianie oraz drużyna ze Słupska.

Półfinały turnieju Przystanek Euro 2013: • Gdańsk – Sopot 4:2 • Gdynia – Słupsk 8:0

Mecz o trzecie miejsce: Sopot – Słupsk 3:1

Finał: Gdynia – Gdańsk 2:0