WF z Mistrzem na PGE ARENIE Gdańsk

28.09.2015

W poniedziałek, 28 września, na murawie PGE ARENA Gdańsk w pięknym jesiennym słońcu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "WF z Mistrzem”. Zajęcia dla uczniów szkół podstawowych poprowadził Wojciech Grzyb z Lotosu Trefla Gdańsk.

Projekt „WF z Mistrzem” odbywa się w ramach Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Głównym jego założeniem jest przedstawienie zintegrowanej oferty zajęć, aktywności, wydarzeń oraz działań informacyjnych skierowanych do wszystkich grup społecznych gdańszczan – ze szczególnym naciskiem na dzieci w wieku 6-12 lat. „WF z Mistrzem” prowadzony jest, by zmotywować młodych ludzi do zajęć WF, a pomaga w tym autorytet Mistrza Sportu. Wojciech Grzyb jest wicemistrzem świata z 2006 oraz wielokrotnym zdobywcą Mistrzostwa i Pucharu Polski.

– Sceneria gdańskiego stadionu doskonale wpisuje się w cele programu. Zależy nam na tym, aby motywować dzieci do uczestnictwa w zajęciach WF, pokazywać w praktyce, jak ważna jest aktywność ruchowa – mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. Komunikacji i CSR na PGE Arena Gdańsk. – W realizacji celów pomagają nam wielkie sportowe autorytety. Znane osoby wpływają na wyobraźnię najmłodszych, a dzięki temu łatwiej zrozumieć dzieciom w sposób intuicyjny cel programu.

Gdański Program Aktywności Fizycznej to partnerstwo międzyinstytucjonalne, w którym udział biorą: Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, PGE Arena Gdańsk oraz Fundacja Gdańska. W projekt zaangażowane są także Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, NGOs, GCPU, MOSiR, kluby sportowe oraz Gdański Ośrodek Sprawności Dziecka.

W lekcjach „WF z Mistrzem” w ubiegłorocznej edycji tego wydarzenia wzięło udział sześć szkół. Lekcje poprowadzili wówczas: Tomasz Rokicki, reprezentant Polski w rugby – zawodnik Lechii Gdańsk, Krzysztof Krzewicki – Krajowy Oficer Rozwoju w Polskim Związku Rugby, bramkarz piłkarskiej drużyny Lechii Gdańsk Mateusz Bąk oraz Alicja Płonka z zespołem cheerleaderek.
W tym roku w maju, lekcję poprowadziła mistrzyni świata w kickboxingu i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w boksie – Kinga Siwa.

Do końca roku planowana jest jeszcze jedna lekcja WF z Mistrzem.

 11040919 942857562452587 8641192012736179439 o