Żeby WF dał się lubić! Po konferencji w PGE ARENIE

10.03.2015

Trzeba korzystać z atrakcyjnych dla uczniów nowoczesnych form ruchu, zmieniać myślenie rodziców i nauczycieli o roli WF-u w szkole, a także rozwijać umiejętności samych wuefistów – to najważniejsze wnioski z konferencji pt. „Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży oraz wsparcie kadry sportu powszechnego w Gdańsku”, współorganizowanej przez PGE ARENĘ Gdańsk.

Ponad 120 gdańskich nauczycieli, dyrektorów szkół i animatorów sportu obradowało w PGE ARENIE Gdańsk w połowie grudnia 2014 roku. Do rozmów o tym, jak rozkochać w sporcie dzieci i młodzież, zaprosił ich Operator stadionu, wspólnie z Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Gdańskim Ośrodkiem Kultury Fizycznej.

Celem spotkania była ocena dotychczasowych działań promujących aktywność fizyczną dzieci i młodzieży w Gdańsku oraz dyskusja nad tym, jak rozwijać je w ramach Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej. Zdaniem organizatorów najważniejszy był dialog między włodarzami miasta a środowiskiem oświatowym. Jak podkreślają, grudniowe spotkanie z kadrą sportu powszechnego znacznie wykraczało poza ramy konferencji, a samo miejsce nawiązujące do aktywności fizycznej oraz atmosfera panująca na stadionie sprawiły, że konfrontacja z tematami konferencji stała się wymagającym aktywności i refleksji spotkaniem.

Warto przypomnieć, że w ramach Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej pod koniec ubiegłego roku na PGE ARENIE odbywały się między innymi lekcje „WF z mistrzem”. Uczniowie wybranych szkół ćwiczyli swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów: zawodników rugby, piłki nożnej oraz cheerleaderek. Wkrótce do uczniów szkół podstawowych w Gdańsku ma trafić „Mały przewodnik aktywnego gdańszczanina”.

 

Zobacz:

May-przewodnik-aktywnego-gdaszczanina.pdf

Zebrane-wyniki-ankiet-KONFERENCJA-15.12.2014.pdf

Infografika-wyniki-ankiet.pdf

 

Konferencja-konsultacyjna-15.12.2014.pdf