Wystawa zdjęć Prezydenta Pawła Adamowicza na Stadionie Energa Gdańsk

Wszystkich zwiedzających w najbliższych dniach Stadion Energa Gdańsk zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć Prezydenta Pawła Adamowicza. Fotografie autorstwa Krzysztofa Ignatowicza zostały umieszczone w Mixed Zone, miejscu niezwykle ważnym dla bursztynka, z którego piłkarze dwóch drużyn wspólnie wychodzą na murawę, aby rozegrać spotkanie. Zdjęcia zostały zrobione w czasie konferencji „Letnica 3.0”.

Paweł Adamowicz to bardzo ważna dla Stadionu Energa postać. To on 30 listopada 2004 roku pisał w liście do ówczesnego prezesa PZPN, Michała Listkiewicza: "Mając na uwadze Pańskie starania o prawo organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy w roku 2012 w Polsce i na Ukrainie, chciałbym w imieniu gdańszczan zapewnić, że jesteśmy gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność i zaszczyt współorganizacji tak prestiżowej piłkarskiej imprezy" i w ten sposób rozpoczął historię Stadionu Energa Gdańsk. Prezydenta można było spotkać na meczach Lechii Gdańsk i na wielu wydarzeniach organizowanych na bursztynowej arenie – zawsze uśmiechniętego, chętnego do rozmowy, otwartego.

 

Pamiętamy słowa: „Gdańsk dzieli się dobrem” i wspólnie gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy kolejny rok, zachęcamy całym sercem do udziału w licytacjach:

 

Bilety na koncert Dawida Podsiadło -  LINK

Loża VIP podczas meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice - LINK

Trening indywidualny na Stadionie - LINK

 

DSC_3398.JPG