Zakochać się w futbolu – zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Piast Gliwice

Wzruszenie i radość – to emocje nieobce kibicowi piłkarskiemu i osobie zakochanej. A jak połączyć piłkę i miłość? Na to pytanie odpowiada Ekstraklasa, bowiem w Walentynowy wieczór na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się mecz Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice.

0Na bursztynowym stadionie staną naprzeciwko siebie dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu. Zdobywca krajowego Pucharu i Superpucharu – Lechia Gdańsk, oraz broniący Mistrzostwa Polski Piast Gliwice. Pikanterii temu spotkaniu dodaje fakt, iż obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Piastunki zajmują szóste miejsce, natomiast Biało-Zieloni znajdują się na siódmej pozycji, ze stratą jednego punktu do wyżej sklasyfikowanego rywala.

Mistrzowie Polski będą w Gdańsku za wszelką cenę starali się poszukać punktów, bowiem w ostatnich pięciu meczach podopieczni Waldemara Fornalika doznali aż czterech porażek. Nieco lepiej prezentuje się Lechia Gdańsk, która wywalczyła w pięciu grach trzy zwycięstwa. Jednak w ostatnim przed świętami spotkaniu ligowym gdańszczanie ulegli beniaminkowi z Częstochowy aż trzema golami różnicy.

Obie drużyny wybrały na miejsce swoich zimowych zgrupowań Turcję. Zespół Piotra Stokowca ponownie wybierze się do nadmorskiego Belek, które uchodzi za ulubiony ośrodek większości klubów PKO Ekstraklasy. Natomiast gliwiczanie będą pracować nad formą w Lara na Riwierze Tureckiej. Gdańszczanie zmierzą się w Turcji z klasowym rywalem, bowiem formę Biało-Zielonych sprawdzi Rubin Kazań, natomiast piłkarze Waldemara Fornalika rozegrają sparing z czołową ukraińską drużyną - Zorią Ługańsk.

Historia spotkań Lechii z Piastem przemawia za Biało-Zielonymi. Gdańszczanie wygrali 20 spotkań, 13 razy górą byli Piastunkowie, natomiast 8 pojedynków kończyło się wynikami remisowymi.

Początek meczu Lechia Gdańsk – Piast Gliwice w piątek 14 lutego o godz. 20.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

107664_2016_10_23_lechia_020_grzegorz_mehring_wwwgdanskpl.JPG