Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Korona Kielce

W 9 kolejce PKO Ekstraklasy Biało-Zieloni podejmą Koronę Kielce. Gdański zespół stanie przed szansą na drugie zwycięstwo przed własną publicznością w bieżącej kampanii ligowej.

Ekipa Piotra Stokowca odniósł w dwóch poprzednich kolejkach przekonywujące zwycięstwa nad wymagającymi rywalami. Lechia pokonała Mistrza Polski – Piasta Gliwice, oraz stawianą w roli faworyta drużynę Lecha Poznań.

Trener Biało-Zielonych konsekwentnie stosuje ustawienie taktyczne oparte na systemie 4-3-3. Wyjątkiem był pierwszy mecz z Brondby, gdzie gdańszczanie zagrali w ustawieniu 4-2-3-1. W spotkaniu z Lechem, Lechia zagrała w wyjściowym składzie z Żarko Udoviciciem, Sławomirem Peszką i Arturem Sobiechem. Piotr Stokowiec zostawił w odwodzie Lukasa Haraslina, i Flavio Paixao.

Wśród strzelców gdańskiego zespołu prym wodzą dwaj piłkarze. Artur Sobiech i Sławomir Peszko, obaj gracze mają w swoim dorobku po trzy trafienia.

Podczas przerwy na reprezentację kielecka drużyna przeszła małą rewolucję. Z drużyną pożegnał się trener Gino Lettieri, zastąpił go Mirosław Smyła. Dla 50 letniego trenera będzie to debiut na ławce trenerskiej na poziomie Ekstraklasy.

Mecz Lechia Gdańsk – Korona Kielce w sobotę 21 września o godz. 17.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

Lechia_Gdansk__Korona_Kielce_2_0_126562_800px
fot. Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl