Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – ŁKS Łódź

PKO Ekstraklasa wraca do gry po przerwie na mecze reprezentacji, a wraz z nią Lechia Gdańsk. Biało-Zieloni staną przed szansą, by zrehabilitować się w oczach kibiców za niedawną porażkę z Pogonią Szczecin. Podopieczni Piotra Stokowca podejmą uchodzący za czerwoną latarnię rozgrywek ŁKS Łódź.

Lechia w ostatnich pięciu spotkaniach trzykrotnie musiała uznać wyższość rywali, zaś w dwóch pojedynkach dzieliła się punktami z przeciwnikiem. Szczególnie bolesny dla Biało-Zielonych mógł być remis w Gdyni, gdzie zawodnicy trenera Stokowca przeważali, ale finalnie do Gdańska wracali bogatsi tylko o jedno oczko.

Z kolei ŁKS w pięciu ostatnich spotkaniach bieżącego sezonu zdobył większość swojego punktowego dorobku. Do meczu z Koroną Kielce podopieczni Kazimierza Moskala wywalczyli tylko cztery punkty. Natomiast od pojedynku z Złocisto-Krwistymi beniaminek uzyskał siedem oczek. Zespół z Łodzi do gwarantującego utrzymanie trzynastego miejsca traci obecnie pięć punktów. Warto przypomnieć, że wygrana z Koroną pozwoliła przełamać ŁKS-owi passę ośmiu porażek z rzędu.

Trener Moskal w aktualnej kampanii ligowej preferuje grę w systemie taktycznym 4-3-3 o raz 4-1-4-1. W pierwszym schemacie gry zdobył trzy punkty, natomiast w drugim ustawieniu wywalczył cztery oczka. Najskuteczniejszym strzelcem w ekipie z Łodzi jest Łukasz Sekulski, autor czterech trafień. Natomiast wśród asystentów prym wiedzie Dani Ramirez, mający w dorobku cztery podania, które otwierały kolegom drogę do bramki.

W zespole Lechii Gdańsk palmę pierwszeństwa wśród strzelców dzierży niepodzielnie Artur Sobiech. Były napastnik Hannoveru 96 zdobył sześć bramek i w wewnętrznej klasyfikacji najskuteczniejszych graczy wyprzedza o trzy gole Sławomira Peszkę. Bez zmian pozostaje czołówka najlepszych asystentów. Liderami z czterema finalnymi dograniami pozostają Lukas Haraslin i Filip Mladenović. Jedną asystę mniej posiada Artur Sobiech. Warto przypomnieć, iż Lukas Haraslin i Filip Mladenović otrzymali powołania na listopadowe mecze eliminacji Mistrzostw Europy – odpowiednio do kadry Słowacji  i Serbii.

Mecz Lechia Gdańsk – ŁKS Łódź w sobotę 23 listopada o godz. 20.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

Piłkarze