Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (aktualizacja, T29)

2020-03-11

UWAGA! Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (11.03.2020r.) odbędzie się bez udziału publiczności. Komunikat klubu: https://bit.ly/3cNFyx5  W dniu 11.03.2020 r. Pub T29 również pozostaje nieczynny.

 

Piastunki są zespołem, z którym gra Lechii szczególnie odpowiada. W ostatnich 10 spotkaniach pomiędzy tymi zespołami gdańszczanie wygrali 5 konfrontacji, 2 zakończyły się wynikami remisowymi, zaś w 3 pojedynkach górą był klub z Gliwic.

Droga do ćwierćfinału dla obu klubów była diametralne różna. Podopieczni Waldemara Fornalika rozpoczęli rywalizację w Turnieju Tysiąca Drużyn od wygranej 5:1 z Unią Skierniewice. Ten wysoki wynik jest jednak zwodniczy, bowiem 4 z 5 bramek dla Piasta padły dopiero w dogrywce. W kolejnych spotkaniach gliwiczanie potwierdzili swoją dominację nad rywalem pokonując kolejno Pogoń Siedlce 4:0, oraz  drugą drużynę Legii Warszawa 2:0.

Puchar Polski wyjątkowo służy Gerardowi Badii, który zdobył dla Piasta w tych rozgrywkach 4 gole, a mógłby mieć ich więcej gdyby w meczu z drugim zespołem Legii Warszawa wykorzystał rzut karny. W koszulce Piasta nieźle poczyna sobie również Patryk Tuszyński. Były gracz Lechii Gdańsk w bieżącej edycji krajowego pucharu zdobył 2 gole.

Biało-Zieloni mają za sobą trzy mecze Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu pokonali w małych derbach Pomorza Gryfa Wejherowo. Gdańszczanie wywalczyli promocję do kolejnej rundy rzutem na taśmę, bowiem podopieczni Piotra Stokowca bramkę na wagę awansu zdobyli dopiero w 89 minucie. Lechia na stadionie przy Wzgórzu Wolności po pierwszych trzech minutach spotkania przegrywali 0:2, dopiero w drugiej odsłonie Maciej Gajos dał sygnał do ataku zdobywając bramke wyrównującą i kontaktową, a tuż przed gwizdkiem szalę zwycięstwa na stronę Biało-Zielonych przeważyło trafienie Flavio Paixao.

W kolejnych spotkaniach Lechia bez trudu rozprawiła się z Chełmianką 2:0, oraz po podobnym boju jak w Wejherowie pokonała KGHM Zagłębie Lubin 3:2.

Z pośród gdańskich piłkarzy najlepiej radzi sobie w Pucharze Polski Flavio Paixao, który zdobył 3 bramki.

Mecz Pucharu Polski Lechia Gdańsk – Piast Gliwice odbędzie się w środę 11 marca o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.