Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin

W przededniu Święta Niepodległości kibiców na Stadionie Energa Gdańsk czeka szlagierowe spotkanie. Lechia Gdańsk podejmie Pogoń Szczecin. Obie drużyny mierzą w tym sezonie w Mistrzostwo Polski, zatem emocji w niedzielny wieczór nie zabraknie.

Drużyna ze Szczecin traci zaledwie punkt do liderującej w tabeli Wisły Płock. Podopieczni Kosty Runjaicia przez sześć kolejek aktualnej kampanii ligowej zajmowali pozycję lidera tabeli PKO Ekstraklasy. Po raz pierwszy na czołową pozycję Portowcy wskoczyli w drugiej kolejce. Następnie objęli prowadzenie w ósmej serii gier i nie oddali go aż do końca dwunastej kolejki. Porażka pod Wawelem z Cracovią sprawiła jednak, iż szczecinianie musieli oddać palmę pierwszeństwa popularnym Nafciarzom.

Trener Runjaić preferuje w tym sezonie dwa rodzaje ustawień taktycznych: 4-3-3 oraz 4-1-4-1. Warto zaznaczyć, że w tym pierwszym szczecińscy gracze odnieśli 4 zwycięstwa, natomiast w drugim systemie gry, jedynie dwukrotnie cieszyli się z kompletu punktów. Co ciekawe w obu ustawieniach tylko po jednym razie wygrywali na boiskach rywali.

Biało-Zieloni w bieżącej kampanii ligowej jedynie przez dwie kolejki utrzymali się na najniższym stopniu podium PKO Ekstraklasy. Gdańscy piłkarze pięciokrotnie w tym sezonie zajmowali szóste miejsce – to najczęstsza pozycja w tabeli podopiecznych Piotra Stokowca w bieżącej kampanii ligowej.

Kibice będą liczyli na przełamanie Lechii w meczu z Pogonią, bowiem Biało-Zieloni nie wygrali w lidze na własnym boisku od 21 września i meczu z Koroną Kielce. Gdańscy piłkarze po raz ostatni z kompletu punktów cieszyli się 28 września, kiedy na stadionie przy Łazienkowskiej pokonali Legię Warszawa. Od tego momentu Zawodnicy Piotra Stokowca zanotowali dwa remisy i porażkę.

Historia rywalizacji Lechii z Pogonią sprzyja Biało-Zielonym. Zawodnicy z nad Motławy wygrali 18 spotkań, 14 zakończyło się wynikami remisowymi, a w 16 górą była Pogoń.

Mecz Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin w niedzielę 10 listopada o godz. 17.30 na Stadionie Energa Gdańsk.

Lechia_Gdansk_Pogon_Szczecin_1_3_109289_800px