Blisko sześćdziesiąt osób pobiegło w pierwszej edycji ARENA RUN

07.11.2015
Moc wrażeń, wysiłek fizyczny i zdrowa sportowa rywalizacja - tak można opisać pierwszą edycję biegu ARENA RUN. 

W pierwszym biegu ekstremalnym po Stadionie Energa Gdańsk - Arena Run - udział wzięło blisko sześćdziesiąt osób. Wśród uczestników byli zarówno profesjonaliści, jak też początkujący biegacze, którzy trasę oraz wyzwania crossfitowe potraktowali jako sprawdzenie swoich możliwości i dobrą zabawę. Przygotowania do zawodów w jednej z sal FUN ARENY przebiegły sprawnie, a wspólna rozgrzewka wprowadziła zawodników w sportową atmosferę rywalizacji. W dobrych humorach uczestnicy przeszli do miejsca startu biegu i na sygnał sędziego rozpoczęli bieg.

Trasa biegu objęła łącznie 3,5 kilometra, a uczestnicy pokonali - każdy w swoim tempie - ponad 1000 schodów. Sam bieg po stromych schodach i licznych przewyższeniach wynikających z konstrukcji obiektu wydawał się nie sprawiać zawodnikom aż tak wielkich problemów, jednak już w połączeniu z ćwiczeniami cross fit, skala wyzwania wyraźnie rosła. W efekcie prędkość pokonywania trasy przez poszczególnych uczestników zaczęła się różnicować i kilku zawodników wysunęło się wyraźnie na prowadzenie. Całość imprezy odbywała się zarówno wewnątrz stadionu, m. in. na klatkach schodowych oraz na trybunach - i na terenie do obiektu przyległym.

- Stadion Energa Gdańsk posiada infrastrukturę, która doskonale wpisuje się w potrzeby biegu. Na terenie obiektu organizowane są różne wydarzenia sportowe, ale Arena Run, jako wyjątkowy rodzaj imprezy biegowej, po tym, co widzieliśmy, dostarczył uczestnikom i kibicom mocy wrażeń - mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu.

Najwięcej trudności sprawiły biegaczom zadania z wykorzystaniem opon oraz te wymagające przejścia odcinka przy obrzeżach murawy na czworaka lub też popularnie zwanym „pajączkiem”. Jednak silny doping kibicujących przyjaciół, rodzin i organizatorów pomógł wielu osobom w pokonaniu chwil słabości.

- Pierwsza jesienna edycja miała charakter swoistego prologu i była utrzymana w konwencji wydarzenia sportowego, które będzie początkiem przygotowań Arena Run wiosną 2016 - mówi Anna Kuryłek z Plan Bee, pomysłodawca imprezy.

Dzięki zaangażowaniu w bieg wielu podmiotów, na uczestników czekały niespodzianki, a na zwycięzców nagrody.

Sponsor główny wydarzenia: Saur Neptun Gdańsk S.A.