Ścieżka Przygody czeka na PGE ARENIE

24.05.2015
Wejdź do gry! 

Współczesne dzieci rzadko bawią się na podwórku, a gra to dla nich zwykle emocje wirtualne, a nie zabawa w plenerze. Podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka przy PGE ARENIE będzie można to zmienić. Przejść Ścieżkę Przygody, zdobywać punkty i wygrać atrakcyjne nagrody.

Kop na słup, byk rodeo, celny strzał, dziecięcy basket i unihokej – to tylko niektóre atrakcje, które
znajdą się na Ścieżce Przygody przy PGE ARENIE. Jej trasa to w sumie 19 zadań, a za wykonanie każdego z nich uczestnicy będą zdobywać punkty, udokumentowane pieczątkami. Będą również zajęcia edukacyjne, w tym o tematyce morskiej i dotyczącej zdrowego żywienia. Uczestnicy zabawy spotkają się z Wikingami oraz lwem Lechii Gdańsk. Będą się mogli również wykazać w zadaniach artystycznych. Wszystko to będzie się działo podczas wielkiego festynu rodzinnego „Gdańsk Dzieciom”, w ostatnią niedzielę maja, przy PGE ARENIE.

- Dla uczestników festynu, młodszych i starszych, szykujemy blisko 100 różnych atrakcji. Zależało nam, by zabawie nadać emocjonującą formę. Dzieci uwielbiają zbierać punkty czy naklejki, kochają też nagrody. Ścieżka Przygody to propozycja, która powinna dostarczyć im wyjątkowych przeżyć – mówi Wojciech Dąbrowski ze spółki Arena Gdańsk Operator. – Całą trasę przygotowaliśmy wspólnie z kilkunastoma partnerami. Gdańskie firmy i instytucje bardzo chętnie włączyły się w prace nad wydarzeniem, które już tradycyjnie ma być największym festynem rodzinnym w Trójmieście i głównym miejscem świętowania Dnia Dziecka.

Kto na Ścieżce Przygody zaliczy co najmniej 8 zadań, otrzyma mininagrodę. Najbardziej wytrwali gracze, którzy zdobędą najwięcej pieczątek i ułożą hasło zachęcające dzieci do uprawiania sportu, będą mogli wygrać atrakcyjną nagrodę. W puli nagród, ufundowanych przez partnerów imprezy, znalazły się:

  • rower młodzieżowy od Grupy GPEC;
  • cztery vouchery na półkolonie od Przedszkola Gedania 1922, dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, po dwa dla chłopców i dziewczynek; rodzice będą mogli wybrać termin półkolonii, ponieważ odbywają się one przez całe wakacje;
  • voucher zniżkowyo wartości 500 zł na dowolny letni obóz dla dzieci w wieku od 5-20 lat z oferty kolonii sportowych, tanecznych, przygodowych, artystycznych, żeglarskich, survivalowych oraz rodzinnych, organizowanych przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas;
  • vouchery do FUN ARENY: cztery vouchery dla grup czteroosobowych do ESCAPEROOMS.pl, dwa vouchery o wartości 50 zł do pubu sportowego T29 oraz RacingCafe, sześć biletów na 30 minut skakania na trampolinach NoGravity, cztery bilety na 30-minutowe gry w paintball elektroniczny Zoltar; cztery bilety na 8-minutowe wyścigi na gokartach PitStop;
  • Urodziny Przygodowe w Loopy’s World dla 10 dzieci.

Ścieżka Przygody wystartuje punktualnie o godzinie 10.00, czyli z chwilą rozpoczęcia całego festynu. Przy wejściu na teren imprezy wolontariusze przekażą chętnym ulotki z kartami do gry. Bawić się będzie można przez kilka godzin, by do 14.45 zdążyć przekazać karty z punktami-pieczątkami w oznakowanych autobusach ZKM na parkingu P5. Nagrody główne będą wręczane na scenie. Start tej miłej uroczystości zaplanowano na godzinę 15.30.

Na festyn rodzinny najłatwiej – i najtaniej – będzie można dojechać autobusem lub tramwajem. Partner wydarzenia, Zakład Komunikacji Miejskiej Gdańsk, uruchomi tego dnia darmowe linie specjalne. Przejażdżka tramwajem to też atrakcja dla wielu dzieci, które na co dzień najczęściej są wożone przez rodziców samochodami. Tym bardziej, że na trasę wyjadą również modele zabytkowe. I tak przygoda z okazji Dnia Dziecka może się zacząć już w drodze na PGE ARENĘ! 

reg

 

ulotka 2 str RGB 2