Trzeci mecz charytatywny na PGE ARENIE Gdańsk za nami

08.09.2015
Zacięta gra zakończyła się wynikiem 2:9 dla gości, przy czym nie wynik meczu był w spotkaniu najważniejszy. Celem wydarzenia była zbiórka środków na wsparcie śmiertelnie chorych podopiecznych gdańskiego Hospicjum. 

W sobotę, 5 września, na PGE ARENIE Gdańsk odbył się wyjątkowy mecz pod hasłem „Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom”. Do piłkarskiej rywalizacji stanęły drużyny Reprezentacji Artystów Polskich i Reprezentacja Przyjaciół Fundacji Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Zacięta gra zakończyła się wynikiem 2:9 dla gości, przy czym nie wynik meczu był w spotkaniu najważniejszy. Celem wydarzenia była zbiórka środków na wsparcie śmiertelnie chorych podopiecznych gdańskiego Hospicjum. 

Po stronie Reprezentacji Artystów Polskich na boisku stanęli m. in.:  Radosław Majdan, Marek Włodarczyk, Robert Moskwa, Przemysław Cypryański, Piotr Kieraga, Tomasz Jachimek, czy Tomasz Schimscheiner; natomiast w drużynie przeciwnej pojawiły się nazwiska t.j.: Dariusz Michalczewski, Grzegorz Kubicki, Wojtek Termiszewski, Maciej Szczęsny, czy Ryszard Świlski.

Rywalizacja na boisku była zacięta – obie drużyny grały jak najlepiej, a kibice mimo kapryśnej pogody, gorąco dopingowali obu drużynom. Maskotka FUN ARENY – Arenka – tańczyła z zespołem cheerleaderek i bawiła się z dziećmi, a wolontariusze Fundacji na trybunach kwestowali na rzecz podopiecznych Hospicjum.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku, świadcząc całodobową opiekę w domach pacjentów. Dzieci kierowane do Hospicjum są dotknięte schorzeniami onkologicznymi, chorobami metabolicznymi, zespołami genetycznymi, wadami rozwojowymi oraz innymi schorzeniami, które postępują i prowadzą do przedwczesnej śmierci. Opieka, którą zapewnia Hospicjum dzieciom i ich rodzinom jest całkowicie bezpłatna.

– Właśnie dzięki takim akcjom jak sobotni mecz możliwa jest nasza pomoc. NFZ pokrywa mniej niż 40 proc. kosztów potrzebnych do działań Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, dlatego wsparcie pochodzące ze zbiórek jest dla nas bardzo cenne – podkreśla Prezes Fundacji, Małgorzata Bałkowska. – Sobotni mecz to już trzecie spotkanie piłkarskie z udziałem Reprezentacji Przyjaciół Hospicjum na PGE ARENIE Gdańsk. Dobrze, że możemy wspólnymi siłami połączyć dobry uczynek ze świetną zabawą.

Reprezentacja Artystów Polskich prowadzi działania charytatywne, regularnie organizując mecze, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

 – PGE ARENA Gdańsk stale angażuje się w działania charytatywne. Podejmujemy w współpracę z wieloma fundacjami, ponieważ wierzymy, że w ten sposób w pełni wykorzystujemy potencjał stadionu. Niedawno biegliśmy „Piątkę dla Hani”, teraz wspieramy hospicjum dziecięce – dodał Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR PGE ARENY Gdańsk.

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci i PGE ARENA Gdańsk.

11223993 927872480617762 7707932590959422406 n

1510717 927871143951229 1154914405274824325 n