Wyścig wózków przy Stadionie Energa Gdańsk

15.05.2017
#Tutaj się bawię

Jak zdrowo i aktywnie spędzać czas z dziećmi na świeżym powietrzu? Odpowiedź na to pytanie ma Fundacja „My to mamy”, która z inicjatywy Stowarzyszenia Buggy Gym organizujeII edycję Międzynarodowego Wyścigu Wózków. Wyjątkowa inicjatywa pełna nagród już 21 maja o godz. 11 przy Stadionie Energa Gdańsk. 

Na czym polega wyścig i jakie są zasady? To nic innego jak szybki marsz na dystansie 100 kroków, oczywiście z pociechą w wózku. Wyścigi są w pełni bezpieczne dla dzieci, a bieganie jest niedozwolone. Zawodnicy będą rywalizować w trzech kategoriach: I „mama”, II „tata” oraz III „rodzina”. Cel? Pokazanie, że dziecko nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywności fizycznej i zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania czasu. 

Dlaczego warto wziąć udział? Przede wszystkim – dla własnej satysfakcji. Ale czym byłyby wyścigi bez nagród? Każdy z uczestników imprezy otrzyma upominki od: dmuchane.pl, Home&you, Restauracji "Mnie to Rybka", Plum fotografia, Selfie Zone,  Bliss Podróże, przyczepiaki.pl, Lavoga, MTM oraz Stadionu Energa Gdańsk. Natomiast dla jednej z mam organizatorzy przygotowali nagrodę specjalną! Szansę na wygraną ma każda mama! Zwycięży ta, która weźmie udział w wyścigu i jako pierwsza zrealizuje wyznaczoną listę zadań specjalnych.

Międzynarodowy Wyścig Wózków to wyjątkowa inicjatywa, która promuje zdrowy styl życia i zachęca rodziców do aktywnego spędzania czasu ze swoimi dziećmimówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk.

Najmłodszych czeka #MocWrażeń i mnóstwo atrakcji m.in. trampoliny, zabawy z animatorem, puszczanie baniek mydlanych, tworzenie figurek z balonów, wyścig  rowerków biegowych oraz malowanie twarzy. Dorośli natomiast będą mieli okazję skorzystać podczas wydarzenia z porad trenera osobistego, dietetyka, fizjoterapeuty czy lekarza rehabilitacji.

To już druga edycja tego wydarzenia. Cieszymy się że są mamy, chętne do aktywnego spędzania czasu z dziećmi, które pomimo domowych obowiązków realizują się zawodowo oraz dbają o swoje zdrowie. Mamy nadzieję, że pozostałe mamy pójdą za ich przykłademmówi Sylwia Shrestha, prezes Fundacji My to Mamy.

W tym roku wyścig wózków jest częścią kampanii „Mama na maxa”, która zachęca kobiety do zatroszczenia się o: super sylwetkę, silne relacje, pielęgnację oraz rozrywkę. Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez stronę: http://www.buggygym.pl/wyscigi-wozkow-gdansk-2017/

Podczas wydarzenia korzystanie z toru do jazdy na rolkach będzie utrudnione.

Plan wydarzenia:

11:00 - 11:30 – Rejestracja uczestników

11:30 - 12:00 – Wspólna rozgrzewka i oficjalne rozpoczęcie

12:00 – Start  wyścigu kategoria I "Mama" 

12:30 – Kategoria II „tata”

13:00 – Kategoria III "rodzina”

13:30 – podliczanie wyników i ewentualne dogrywki

14:00 – rozdanie nagród zwycięzcom

Zrzut ekranu 2017 05 15 o 11.55.29